Promenite jezik sadržaja

Zagreb ukida jednokratnu plastiku: Ugostitelji imaju rok do sredine 2027. godine

Foto: Stockcake.com

Grad Zagreb pokrenuo je javnu raspravu o novim pravilima kojima se predviđa postepeno ukidanje jednokratne plastike i uvođenje održivih alternativa.

Prema nacrtu odluke, od 1. januara 2027. godine u gradskim ustanovama, preduzećima i na javnim događajima trebalo bi da se prestane sa korišćenjem plastičnih čaša, pribora za jelo, slamki, kesa i druge jednokratne ambalaže.

Na javnim manifestacijama biće obavezna upotreba višekratnih čaša sa sistemom povrata, dok će građani moći da kupuju hranu i piće za poneti u sopstvenim posudama.

 

Foto: Stockcake.com

Ugostitelji koji posluju u objektima pod upravom Grada Zagreba imaće rok do 30. juna 2027. godine da usklade poslovanje sa novim pravilima.

Odluka je deo Plana upravljanja otpadom Grada Zagreba do 2029. godine, a javna rasprava traje do 10. jula.

 

IZVOR:biznis.ba

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu sajta rkp.rs.

Tagovi